Египет почва да строи първата си АЕЦ

Египет почва да строи първата си АЕЦ

Египет скоро ще направи първа копка на фундаментален по значението си обект – първата АЕЦ в страната.

Това стана възможно след като президентът Хосни Мубарак нареди на правителството да започне строежа на атомната централа на средиземноморското крайбрежие и по-точно на 150 км запазно от Александрия.

С решението си Мубарак сложи край на едногодишен спор по въпроса, предадоха световните агенции. Още през 2007 година египетският президент обяви плановете си за пускане на 4 АЕЦ в страната.

Началото на строителството на първата от тях се проточи заради опитите на бизнес магнати да построят морски курорти на избраното място за централата - ел-Дабаа. Цялото крайбрежие в района е известно с привлекателните си плажове, отбелязва Асошиейтед прес.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 20 ноември. Световен ден на децата
Великобритания забранява спекулата с билети за концерти и спортни събития в сайтове за препродажба
Германия няма да достигне целта си да харчи 3,5% от БВП за отбрана през 2029 г.
Испания отчита най-високата продължителност на живота в историята на статистиката си
40 вечни мъдрости на Конфуций
Какви заплати взимат IT специалистите у нас?
Тейлър Суифт измести Мадона в класацията на най-успешните музикални изпълнители
Петролът поскъпва на фона на опасенията, че усилията на САЩ за мир в Украйна може да доведат до свръхпредлагане