Един от най-добрите ресторанти в света затвори врати

ЕС

Испански ресторант, обявяван многократно за един от най-добрите в света, ще приготви последната си вечеря, разказва BBC.

Заведението „Ел Були”, собственост на награждавания готвач Феран Адриа, ще отбележи края на 27-годишната си история със специална среща за служителите му и техните семейства. Събирането ще бъде организирано в знак на благодарност към хората, които са го направили толкова престижно.

Ресторантът се намира в град Росас. Той е оглавявал популярния списък с 50. най-добри ресторанти в света на списанието Restaurant magazine рекордните пет пъти. Класацията се базира на мнението на 800 готвачи, критици и кулинарни експерти от целия свят.

„Ел Були” е смятан за едно от най-влиятелните места според ценителите на добрата кухня. Една вечеря в него включва 40 малки порции и струва около 250 евро.

Собственикът на ресторанта обещава, че заведението ще поднови уникалната си кулинарна практика през 2014 г.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum