Реставрираха статуята на Христос в Рио де Жанейро

Реставрираха статуята на Христос в Рио де Жанейро

Емблематичната за Бразилия и света статуя на Христос Спасител в Рио де Жанейро радва отново местни и туристи, след реставрация за 4 млн. евро.

Освежаването и възстановяването на колосалната каменна фигура отне 4 месеца, съобщава BBC News.

През това време тя беше покрита с гигантско скеле, помагащо на работниците да запълнят пукнатините по нея, образувани от дъждовете. В работата по възстановяването й участваха 1000 души.

Статуята беше открита през нощта, като беше осветена в жълто и зелено, в знак на подкрепа на участието на бразилският национален отбор на Световното по футбол.

38-мертовата статуя е посещавана от около 2 млн. туристи ежегодно. Тя се извисява над Рио де Жанейро вече почти 80 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм