Заподозряха спасени рибари в канибализъм

Заподозряха спасени рибари в канибализъм

Полицията заподозря двама спасени от тайгата в Якутия рибари в човекоядство, предаде SakhaPress.ru.

На 28 ноември двамата мъже били открити от спасителни екипи на 50 км от устието на река Нижная Джалинда в Североизточен Сибир. Търсенето било започнато след сигнал от сестрата на единия рибар. Според думите й, той заминал през септември на тримесечен риболов заедно с трима приятели.

В края на септември братът се обадил на сестра си, за да й съобщи, че е добре, но не може да се измъкне от тайгата заради прелялата река Сутам. По-късно пазач от района намерил в дома си бележка, датирана от 20 октомври, в която пишело: „Бяхме у вас, нямаше никого, взехме си хранителни продукти и оставихме 3000 рубли.”

Спасените мъже били в състояние на крайно изтощение, а крайниците им били частично измръзнали. Те не съобщили нищо за съдбата на двамата си спътници. Скоро след това обаче спасителните екипи намерили останките на един от изчезналите. Челепът и костите му били надробени с брадва, а от плътта му не било останало практически нищо.

От местната полиция предполагат, че загиналият е бил изяден, и то не от животни (в района не били намерени следи), а именно от своите другари. Не е ясно дали това се е случило след естествената смърт на мъжа или той е бил убит. Останките му са изпратени за експертиза.

Подозренията на полицията се засилват и от факта, че двамата спасени са избягали от болницата, където са били настанени.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Тръмп ще обяви национално извънредно положение във Вашингтон
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Тръмп: Възможно е да има разговори между Путин и Зеленски „сравнително скоро“, но те се мразят много
Галин Цоков: Догодина ще има STEM кабинети във всяко училище
Британска военна академия, създадена от Чърчил, спира приема на студенти от Израел
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство