Китай подкрепи санкциите на ООН срещу Либия
Официален Китай гласува за санкциите на ООН срещу Либия, включващи замразяване на активити и забрана за пътуване на либийския лидер Муамар Кадафи и 25 души негови роднини и приближени, както и оръжейно ембарго на страната, предаде „Франс прес“. Обикновено китайската държава се противопоставя на решенията, гласувани от Съвета за сигурност на ООН.
Освен това правителството в Пекин призова за край на насилието в Либия, където се предполага, че са убити най-малко хиляда души по време на антиправителствените протести.
„Задължително е сега да се сложи край на насилието и да се избегнат по-нататъшни инциденти.”, заяви говорителят на външното министерство.
„Надяваме се международната общност да изиграе конструктивна роля във възстановяването на стабилността в Либия колкото се може по-скоро.”, добави той.
До момента Китай е евакуирал 32 хиляди от гражданите си от Либия чрез голяма операция, включваща военни самолети и военноморски кораби.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Рекордното IPO на SpaceX може да направи над 4000 души милионери
Финанси |Рекорд за Европа: Колекция от картини на Модилиани, Пикасо и Малевич отива на търг за 270 млн. долара
Свят |Конго отчете над 600 случая на заразени с вируса ебола, проследяват 5500 контакта
Свят |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |364 са заболелите от морбили у нас. От тях 300 са деца
ЕС |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |Парламентът прие мерките срещу необоснованото покачване на цените
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |САЩ и Иран отново си разменят удари в Близкия изток, петролът поскъпва
Енергетика |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.