Кметът на Ню Йорк дарява над $200 млн. за борба с тютюнопушенето

ЕС

Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг обяви, че ще дари 220 млн. долара за борба с тютюнопушенето по цял свят. Той уточни, че волята му е парите да бъдат използвани за „повишаване информираността на обществото за опасностите, произтичащи от вредния навик”, както и за лобиране в полза на законопроекти за повишаване данъците върху тютюневите изделия, предаде ИТАР-ТАСС

Според Блумбърг допълнителните налози върху производителите са „залог за успех срещу пушенето”. Тази стратегия вече е доказала ефективността си в Ню Йорк, където пакет цигари струва 12 долара.

Майкъл Блумбърг е един от най-заклетите противници на тютюнопушенето. Годишно дава милиони за превенции и участва в редица инициативи срещу вредния навик.

В края на 2010 г. Блумбърг успя да се пребори да въведе забрана за пушене в паркове и по плажове в Ню Йорк.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Цитат на деня
Великобритания отряза ползването на платени таксита от мигрантите, похарчили са 15,8 млн. паунда
Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите