Който има iPad, чете безплатно изданията на Time

ЕС

Най-голяма издателска група в САЩ, Time Inc. подписа договор с Apple, който осигурява безплатен достъп на собственците на iPad до електронните версии на вестници и списания на издателството.

Приежателите на таблета вече ще могат да четат безплатно Sports Illustrated, Time и Fortune. По-рано същият бонус бе договорен и за още едно издание на Time Inc. - списание People. С новото споразумение издателката група се надява да увеличи приходите си от реклама.

Двете страни стигнаха до взаимно-приемлив компромис след като отношенията им бяха сериозно обтегнати в продължение на няколко месеца заради искания от Apple твърде висок процент от потребителите при пазаруване през системата In-App Purchase. Технологията позволява покупка на всякакви стоки и услуги чрез приложения за смартфони и таблети, като за всяка покупка Apple удържа 30 процента комисионна.

През лятото на миналата година конфликтът между двете компании достигна кулминация и издателската група заплаши, че ще затвори напълно достъпа до електронните версии на своите издания за собствениците на продукти на Apple.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Guardian: Италия измества Дубай като убежище на британските богаташи
Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Бърнаутът сред мениджърите разрушава екипите. Как да му противодействате?
На днешната дата, 9 април. Рождениците днес
Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран
Напрегнато очакване: Визитатата на папата в Испания ще струва над 15 млн. евро
Времето: Облачно, а на много места и дъждовно
Коренните американци – първите майстори на заровете и игрите на случайността