Лидерът на Северна Корея обяви кучешкото месо за „суперхрана“

ЕС

Севернокорейският лидер Ким Чен Ун насърчи консумацията на кучешко месо в страната.  Той определил кучешкото като „суперхрана“, която съдържа повече витамини отколкото пилешкото, телешкото или свинското месо, съобщават от Индипендънт.

През последните месеци, севернокорейските медии разпространяват материали, в които кучешкото месо се описва като традиционна „храна за издръжливост“ и се възхваляват негови здравословни качества.  

Някои медии дори препоръчват животните да бъдат пребивани до смърт, тъй като това подобрявало вкуса на месото, твърдят от Корея Таймс.

В Северна Корея кучешкото месо е се нарича „дангоги“, което в превод означава „сладко месо“. Севернокорейските радиостанции редовно пускат рецепти, в които кучешко е основна съставка и определят кучешката яхния като „най-доброто лекарство“.

Корейската централна телевизия (KCTV) също изготви доклад, в който се казва, че в столицата Пхенян е отворен нов ресторант, който „успешно превръща кучешкото месо в нещо уникално“. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гърция налага строг контрол за мотоциклети, скутери и електрически тротинетки в града и на пътя
ЕК с препоръки към България за антикорупционни мерки, част от тях са в ПВУ
Китай е построил огромни военни комплекси и съоръжения до силози за ядрени ракети
С над 3,5 милиона посетители Централни хали отбелязва своя втори рожден ден
Седмица преди Световното по футбол: Хаос, недовършени ремонти и протести по улиците на Мексико Сити
На днешната дата, 5 юни. Световeн ден на околната среда
Времето: Топло със следобедни валежи
Зеленски предложи среща лице в лице в отворено писмо до Путин