Майкъл Блумбърг изгуби битката с големите газирани напитки

Майкъл Блумбърг изгуби битката с големите газирани напитки

Апелативният съд на Ню Йорк потвърди, че забраната върху продажбата на газирани напитки в големи опаковки е незаконна. Войната срещу голямата кóла бе започната от кмета на мегаполиса Майкъл Блумбърг, предаде „Дейли Нюз”.

Забраната за продажба на газирани напитки в опаковки, по-големи от 0,47 литра, трябваше да бъде въведена през май в ресторанти, спортни съоръжения и на обществени места. По този начин нюйоркският кмет, който е поддръжник на здравословния начин на живот, възнамеряваше да се бори със затлъстяването на гражданите, което, по неговите думи, води до смъртта на пет хиляди души годишно.

Според статистиката 58% от възрастното население на Ню Йорк и близо 40% от учениците са затлъстели или с наднормено тегло. Кметът използва силата на градската управа, за да насърчи и други здравни мерки, включително кампания за намаляване на солта и забрана на транс-мазнините в храненето, както и забраната на пушенето на обществени места. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Простреляха приближения до Тръмп консервативен активист Чарли Кърк
Зеленски призова за създаване на въздушен щит над Европа
Времето: Студен атмосферен фронт носи облаци и дъжд
Учени развъждат редки и застрашени видове в най-дългата река в Китай
УНИЦЕФ: България е сред страните с най-високи нива на затлъстяване сред децата в Европа
Кристин Лагард приветства управителя на БНБ Димитър Радев като наблюдател в Управителния съвет на ЕЦБ
Бизнес перспективи: Ще запази ли ЕС забраната за продажба на нови дизелови и бензинови коли?
Най-близкият съперник: Основателят на Oracle почти настига Мъск по богатство