Масово самоубийство на делфини

ЕС

Над 90 делфина излязоха на брега, за да сложат край на живота си на два острова, разположени между австралийския континент и Тасмания, предаде ИТАР-ТАСС.

По информация на службите за спешна помощ в събота вечерта на брега на остров Кинг са излезли 13 делфина с цел да се самоубият. На следващата сутрин ги последвали още около 80. Те излезли на брега на Новогодишния остров.

Веднага е била сформирана спасителна акция, в която са се включили и австралийски рейнджъри. За повечето делфини се е наложило да бъдат изравяни дупки, за да бъдат извадени бозайниците. За съжаление, въпреки усилията на спасителни екипи и доброволци да извлекат делфините в морето, над 70 от тях са загинал.

Причините за подобни масови самоубийства на делфини си остават загадка. Съществуват няколко теории, но учените не могат да потвърдят нито една от тях.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch