Наложена е забрана за медийно разследване на опита за военен преврат в Турция

Наложена е забрана за медийно разследване на опита за военен преврат в Турция

Турският съвет за радио и телевизия наложи забрана за медийно отразяване на показанията на лицата, разследвани в рамките на разследването на фетуллахистката терористична организация "Фето" за предотвратения опит за преврат на 15 юли тази година, както и също и за публикуване на показанията на тайните свидетели, съобщава БНР.

Забранено е публикуването на информации и репортажи във връзка с хода на разследването. Решението е било издадено от съда в град Измир и влиза в сила от днес. Целта е да се предотврати изтичането на поверителна информация чрез медиите, уточнява Съветът за радио и телевизия.

В същото време 43-ма стана броят на журналистите, които са арестувани в рамките на разследването. По данни на базираната в Истанбул Платформа за независима журналистика, арестите на журналисти се очаква да надхвърлят 100 души.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кипърският президент ще участва утре в срещата на върха Кипър – Гърция – Израел в Йерусалим
Коледните продажби на дребно в Германия са разочароващи до момента
Наистина ли е лошо да сте „фалшиви“ на работното място?
На днешната дата, 22 декември. Имен ден празнуват Анастас и Анастасия
Цитат на деня
Египетската прокуратура отмени забраната за пътуване на активиста Аля Абдел Фатах
„Гугъл“ и „Епъл“ предупреждават служители с работни визи да избягват пътувания в чужбина
Австралийският премиер Антъни Албанезе беше освиркан на възпоменанието за жертвите на атаката в Бондай