ООН поряза Кадафи

ЕС

Съветът за сигурност на ООН прие да бъдат наложени санкции на режима либийския лидер Муамар Кадафи, предадоха световните агенции.

Част от санкциите са налагане на оръжейно ембарго, замразяване на активите на цялото семейство Кадафи, забрана за пътуванията на цялото семейство и на 10 негови приближени и сезиране на Международния наказателен съд за евентуални престъпления срещу човечеството.

15-членният съвет гласува единодушно за приемането на проекторезолюцията, внесена на 25 февруари от САЩ, Великобритания, Франция и Германия.

Документът съдържа два анекса, изброяващи имената на 16 души, на които ще бъдат забранени пътуванията, и на шест, чиито активи в чужбина ще бъдат замразени.

Късно снощи бившият либийски министър на правосъдието Мустафа Джалил формира временно правителство в източния град Бенгази, предаде Ройтерс.

Джалил напусна поста си на 21 февруари в знак на протест срещу прекомерната употреба на сила срещу антиправителствените демонстранти.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Времето: Обилни валежи от дъжд ще обхванат почти цялата страна
Напускането може да не ви помогне в борбата с бърнаута
Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Правителството прие ключови транспортни реформи, обвързани с плащанията по ПВУ
Любов от пръв поглед… в червен металик: Автомобилна кампания носи специално предложение през февруари
Райън Рейнолдс идва на бизнес форума Impact Bucharest 2026