Полша и Латвия отказват да приемат мигранти заради атентатите в Париж
Полша няма да може да приеме бежанци по квотите, въведени от ЕС след серията атаки в Париж, обяви министърът по европейските въпроси Конрад Шимански, цитиран от "Ройтерс".
"Новото полско правителство не е съгласно с квотите, одобрени от предишния кабинет и в светлината на трагичните събития в Париж не виждаме политическа възможност за изпълнението им", посочва той.
В късния следобед днес Латвия последва примера на Полша и също обяви, че не вижда възможност да приема повече бежанци. Отказът бе съобщен в публично изявление на президента на страната Раймонд Вейонис.
Той уточни, че Латвия ще приеме бройката бежанци, за които е поела ангажимент, но няма да поема никакви допълнителни задължения. Решението на латвийските власти също е мотивирано с терористичните атаки в Париж.
Междувременно Швейцария въведе засилени мерки за сигурност на територията си. Всички служби, свързани с осигуряването на безопасността и защитата на населението, включително и граничните, са приведени в пълна готовност във връзка с терористичните атаки във Франция.
Засилени са мерките за сигурност около всички дипломатически представителства на Франция в Швейцария, се казва в официално изявление на швейцарското правителство.
Швейцария е в постоянна връзка с френските власти, за да изясни има ли сред жертвите на атаките граждани на Конфедерацията. Проверява се и за възможни връзки на атентатите в Париж с Швейцария, се казва още в изявлението.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Недостигът на чипове заради ИИ удря евтините смартфони и задълбочава дигиталното разделение
Икономика |Нов компютърен чип може най-сетне да издържи на адските условия на Венера
Любопитно |Илияна Йотова: Гласувах за работещо Народно събрание и силно правителство
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Цените на едро пак тръгнаха нагоре: лукът скочи с над 33%
Икономика |ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.