Протести срещу Световното по футбол обхванаха Бразилия
Хиляди протестираха снощи в бразилските градове Рио де Жанейро и Сао Пауло срещу високата стойност на Световното първенство по футбол, което ще се проведе в страната от 12 юни до 13 юли.
Демонстрантите са хвърляли камъни, блокирали са улици и са горили гуми, съобщава Би Би Си. Те искат правителството в Бразилия да харчи милиарди за социални програми, а не за организацията на Мондиала. Вълната от протести се случва по-малко от месец преди старта на най-големия футболен форум.
Активисти обявиха ден на протест в 50 града в цялата страна. Най-сериозни са били акциите в Сао Пауло, където стачниците са палили гуми и са блокирали движението в час пик. Протести е имало и в други градове, включително в столицата Бразилия.
Група стачници е блокирала зоната около "Арена Коринтианс" - стадионът, на който ще се проведе първия мач от Световното. "Нашата цел е символична", казва Гилерме Булос, водач на движението на бездомните работници. "Не искаме да рушим стадиона. Искаме повече права за работниците и достъп до жилища. Искаме също да видим как точно Световното се отразява благотворно на бедните", допълва той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Андрей Гюров: Не сме се присъединили към Съвета за мир на Тръмп
България |Георги Тодоров: Няма възможност за нов парк между "Люлин" и "Филиповци"
Политика |Затягане на мерките: Гърция следи с регистър и код продажбата на алкохол на непълнолетни
Свят |ЦИК: Важно е хората да проверят дали фигурират в избирателните списъци
България |Златото е напът да запише най-лошата си седмица от 6 години насам
Финанси |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Димитър Хаджидимитров: Още следващата седмица дизелът ще бъде над 1,60 евро
Общество |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.