Свирепи виелици блокираха Североизтока на САЩ (снимки)
Силни ветрове и снеговалежи, придружени от опасно ниски температури сковаха североизточната част на Съединените щати. На места, снежната покривка е доо 60 см, предаде Би Би Си. Повече от 4000 полета бяха отнемени в страната след като стихията я връхлетя тази нощ. Засегнати са около 22 щата. До момента има 9 жертви на лошото време.
Нюйоркското международно летище "Джон Ф. Кенеди" затвори, за да почисти снега от пистите си. Всички училища в Ню Йорк отмениха учебните си занятия. В мегаполиса и близкия до него град Ню Джърси беше обявено извънредно положение.
На фона на силните ветрове температурите могат да паднат до минус 25 градуса, предупредиха американските синоптици. Очаква се и нова студена вълна през уикенда, добавят те.
Властите в Ню Йорк излязоха с призиви гражданите да ограничат до минимум излизанията навън.
Губернаторът на Ню Йорк Андрю Куомо коментира, че „хората няма от какво да се страхуват, само трябва сериозно да обмислят възможността да останат у дома“, докато бурята отмине.
„Ако не се налага спешно да излизате, моля, не го правете! Не излизайте на улиците, бъдете извън автомобилите си“, призова кметът на града Бил де Блазио, който положи клетва преди два дни. Неговият колега и кмет на Ню Джърси Крис Кристи пък нареди на повечето държавни работници да си останат у дома. Щатите Масачузетс и Кънектикът последваха примера му. В столицата Вашингтон бе позволено на служителите от държавната администрация да си останат вкъщи и да си вършат работата си от дома или да си вземат отпуск.
Някои от пътническите влакове около Ню Йорк се движиха с ограничен график. Ключови автомобилни пътни артерии бяха временно затворени. Автобусите пътуваха, но с големи закъснения. Рано тази сутрин в Сентръл Парк, който е традиционна зимна дестинация за туристи и местни жители, беше навалял сняг от над 15 см. Работник в склад за съхранение на сол във Филаделфия загина след като върху него се стовари 30-метрова купчина сол за покриване на пътната настилка при тежки зимни условия. Друг мъж е в критично състояние в болница, след като бе изваден от огнеборци от езерото Мичиган.
Бурята се простира от ниското поречие на Мисисипи до Атлантическия бряг. Националната метеорологична служба на САЩ съобщава за рекордна, 53-сантиметрова снежна покривка в град Боксфорд, разположен северно от Бостън.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.