Сливането на мода сред авиокомпаниите
Покачването на цените на горивата и белязаният от кризата сериозен спад във въздушните превози принуждава все повече авиокомпании да търсят гъвкави подходи за оцеляване. Като най-актуален се очертава сливането, коментират наблюдатели и сочат за пример прясна сделка между един от най-популярните в Европа авиопревозвачи British Airways и испанската Iberia. Съюзът роди нова компания, която ще се казва International Airlines Group и ще се търгува на борсите в Англия и Испания.
За сделката съобщи днес електронното издание Bloomberg. Миналия ноември двете компании подписаха меморандум за разбирателство, чиито договорености съвпадат със сделката. Очаква се сливането да бъде финализирано в края на 2010 г. То е струтурирано така, че новата компания да се възползва от по-нататъшната консолидация в световната авиоиндустрия, съобщават от British Airways.
В процес на преговори за сливане са и две от най-големите и популярни американски авиокомпании - United и US Airlines, предаде BBC. След като новината за евентуалното им сливане се разпространи, цените на акциите в двете фирми скочиха главоломно. Евентуалната сделка ще роди авиокомпания гигант, която ще е втора по големина в САЩ след Delta Air Lines.
Ключови думи
|
|
Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Бивша победителка в конкурс за красота е номинирана за поста председател на унгарския парламент
Свят |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |ЕС ще засили мерките за справяне с риска от недостиг на реактивно гориво
ЕС |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Политика |При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
България |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.