Спасиха младоженци от потъналия кораб Costa Concordia


Драмата с търсенето на оцелели в потъналия италиански круизен кораб Costa Concordia продължава. Млада южнокорейска двойка беше спасена след като мъжът и жената са били открити живи в останките на претърпелия корабокрушение край бреговете на Италия пътнически кораб. Това се случи повече от 24 часа след като възникна фаталната авария в луксозния лайнер.

Южнокорейците са били на меден месец, съобщи BBC. Те са били открити от спасителните екипи в каютата им, след като пожарникари, които участват в мисията, са установили с тях гласов контакт. Няколко часа по-късно са били извадени на брега невредими. Двамата са на 29 години.

Други 40 души от всичките 4000 на борда на кораба обаче остават в неизвестност.

52-годишният капитан Франческо Счетино остава в ареста. Той беше задържан след като полицията започна да разследва инцидента, възникнал в тихи води, по обвинение в убийство на повече от един човек, съобщиха от италианската полиция. Капитанът има 11-годипен стаж.

Водолази продължават да претърсват потъналия на една страна кораб в Средиземно море, разположен на около 200 метра от бреговете на остров Джилио.

Вчера световните агенции съобщиха, че е потвърдена смъртта на трима души – двама френски пътници и един член на екипажа от Перу. 70 са ранени, двама от които много сериозно. Българското Външно министерство информира, че на борда е имало 8 българи, които не са пострадали при инцидента. 7 от тях са били част от екипажа, един сред пътниците.

114 500-тонния Costa Concordia заседна и започна да потъва в петък, 13-ти, след като се сблъска с подводни скали, които по думите на представители на компанията оператор не са били обозначени на картата. В него беше открита 70-метрова пробойна. Той е пуснат в експлоатация на 2 септември 2005 г. Моряци си спомнят, че на този ден традиционната бутилка шампанско, ударена в борда, не се е счупила, отбелязва агенция "Ройтерс". Това се смята за лошо предзнаменование сред хората с опит в мореплаването.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Финансовата платформа Robinhood на Влад Тенев влиза в индекса S&P 500
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Изминалият месец август е бил третият най-топъл в историята
Израелската армия удари висши лидери на групировката Хамас в столицата на Катар (ВИДЕО)
Chevron търси диверсифициран подход към инвестициите в рафинерии
Политическа криза във Франция: Правителството на Байру падна след загубен вот на доверие
Ще попадне ли Лукойл в следващия пакет от санкции на ЕС?