Стотици опозиционери арестувани в Русия на "Марш на несъгласните"

Стотици опозиционери арестувани в Русия на Марш на несъгласните

В Москва и и в Петербург са арестувани стотици опозиционери, излезли днес на т.нар. марш на несъгласните.

В Санкт Петербург на марша са задържани 60 души, още 35 души са задържани по време на аналогична акция на Триумфалния площад в Москва, съобщиха представители на властите, цитирани от РБК.

По данни на радио „Ехото на Москва” обаче задържаните в столицата са над 70 души. Сред арестуваните са опозиционните лидери Борис Немцов и лидера на „Ляв фронт” Сергей Удалцов.

Сред участниците в акцията в Москва са били и председателят на Московската Хелзинкска група Людмила Алексеева и писателят Едуард Лимонов.

„Маршовете на несъгласните” в най-големите руски градове бяха проведени в знак на протест срещу промените в член 31 от руската конституция, гарантиращ свобода на обществените събирания.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Оптимизъм на борсите в Европа на фона на търговското споразумение между САЩ и Виетнам*