Топ мениджър на Olympus сложи край на живота си

Топ мениджър на Olympus сложи край на живота си

Ръководителят на индийския филиал на компанията Olympus се самоуби в предградие на Ню Делхи, съобщи The Times of India.

49-годишният Цуноми Омори се обесил в детски парк. Тялото му било открито от служители по поддръжката на парка. Пристигналият на място полицейски екип намерил и две предсмъртни писма. В едното пишело: „Простете, че ви обезпокоих”, а съдържанието на второто не се разкрива. Известно е само, че е адресирано до семейството на мениджъра.

Самоубийството на Омори е на фона на скандала, разразил се около компанията още в края на 2011 г. През ноември миналата година президентът на Olympus Суити Такаяма разкри, че в продължение на 20 години компанията е укривала информация за загуби в размер на 1,7 млрд. долара от неефективни финансови операции, за да не пострада цената на акциите й.

Преди няколко дни бившият президент на Olympus Цуеси Кикукава беше арестуван по заповед на токийската прокуратура във връзка с продължаващото разследване за финансови машинации. Преди това корпорация заведе дело срещу него и още 18 висши мениджъри, замесени в скандала с искане да възстановят причинените загуби.

От началото на скандала до момента акциите на Olympus загубиха повече от 50% от стойността си. През декември миналата година Токийската фондова борса беше готова дори да извади компанията от търговията, но благодарение на навреме представен коректен финансов отчет това не се случи.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Шефът на Nvidia Дженсън Хуан изравни Уорън Бъфет по богатство
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе