Русия в траур за жертвите в метрото
Свят
Обновена 09:09ч., 30.03.2010
В Русия днес е обявен Ден на национален траур в памет на загиналите в кървавия инцидент в московското метро, съобщиха световните агенции.
38 души загинаха вчера в московското метро, след като две жени камикадзе се взривиха в две метростанции. Други 102 души бяха ранени. Властите в Русия определиха трагичния инцидент като терористична атака. Отговорност за атентатите поеха чеченски сепаратисти.
Руската държава ще изплати на близките на загиналите парични обезщетения. Руският президент обещаха, че ще „унищожи” инициаторите на трагедията. Взривовете в московското метро ще бъдат основна тема на предстоящата среща на Г-8.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Главната инспекция по труда алармира за измамни имейли от името на институцията
България |СОС одобри изработването на планове за две нови въжени линии на Витоша
Политика |Европейските борси се оцветиха в червено преди решението на ЕЦБ за лихвените проценти*
Финанси |Шефът на UniCredit смята, че пълното придобиване на Commerzbank може да се случи през четвъртото тримесечие
Финанси |Лавров и Рубио разговаряха 30 минути в Манила, с акцент кризата в Украйна и линията на съприкосновение
Свят |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |25 безполезни, но много любопитни факти
Маркетинг |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.