Япония остава без ядрена енергия за първи път от 1970 г.
 
                      След няколко седмици Япония ще остане без ядрена енергия за първи път от повече от 40 години, след като министърът на търговията съобщи, че два реактора, спрени след бедствието във Фукушима няма да бъдат пуснати повторно, предава „Франс прес“.
Министърът на търговията Юкио Едано заяви, че ще са необходими поне няколко седмици преди правителството да даде окончателно разрешение за повторното пускане на реакторите. На 6 май Япония за първи път ще осъмне без ядрена енергия в Япония от 1970 г. насам.
След аварията в АЕЦ "Фукушима", предизвикана от чудовищното земетресение и последвалото го цунами през март миналата година и изтичането на радиация намали драстично доверието на обществото в ядрената енергия и наложи отлагането на пускането на реактори, спрени за редовни инспекции. В момента от 54-те реактора в страната функционира само един. Ядрената енергия възлизаше на около 30% от енергията в Япония преди земетресението.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Netflix се обръща към банка, за да проучи възможността за оферта за Warner Bros. Discovery
Компании |Остават две седмици до Глобалния форум на жените лидери 2025
ПР и събития |Коледните бонуси в Словения стават задължителни
ЕС |Бюджетната комисия подкрепи ограничаването на износа на горива
Политика |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Круизен кораб с над 200 души на борда заседна в река Дунав заради ниско ниво на водите
Общество |„Киев пост“: Освен в Румъния, САЩ ще намалят военното си присъствие и в България, Унгария и Словакия
Свят |Българите плащат двойно по-ниски сметки за ток от средното за ЕС
Енергетика |В навечерието на Хелоуин: Тиквата може да крие токсични тайни
Любопитно |Си Дзинпин призовава азиатските държави да поддържат веригите за доставки стабилни и да работят заедно в „бурните“ времена
Икономика |Цените на петрола са се насочили към трети пореден месечен спад
Енергетика |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |KoHousing променя правилата на имотния пазар
Икономика | Advertorial |ADVERTORIAL
 
						Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
 
						Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
 
						 
                 
                			   
              	 
                           
                         
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
	                       
                               
                               
                           
                               
                               
                           
                               
                              
Коментари
Няма въведени кометари.