Японски производители изтеглят рекордните 3 млн. автомобила

ЕС

Японските автомобилни концерни „Тойота”, „Хонда” и „Нисан” ще изтеглят близо 3 млн. коли с дефекти във въздушните възглавници, съобщи „Блумбърг“. Проблемните части са произведени от Takata Corp.  

В частност се отзовават 1,73 млн. автомобила с марката „Тойота”, 1,14 млн. коли „Хонда” и 480 хил. коли „Нисан”. Според японски медии „Мазда” също отзовава около 45,5 хил. свои автомобила.

Според Takata Corp. в системата за управление на въздушните възглавници има дефект, който в някои случаи предизвиква самопроизволното им сработване по време на управление или активиране на автоматичните предпазни колани, без това да е необходимо.

Това е най-голямото изтегляне на автомобили от пазара, оповестявано досега. Най-много коли ще изтегли Toyota – 1,73 млн.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“