„Уикилийкс” пред фалит?

„Уикилийкс” пред фалит?

Скандалният сайт „Уикилийкс” е започнал да губи средно по половин милион евро седмично, след като разпространи неотдавна голям брой секретни американски документи. Това съобщи в интервю създателят на сайта Джулиан Асандж, цитиран от „Франс прес”.

Асандж декларира още пред швейцарско издание, че от лична гледна точка натискът усилва решимостта му.

„От финансова гледна точка обаче, това е друг въпрос.”, добавя той.

„Ние губим повече от 481,068 евро (620,053 долара) всяка седмица, откакто сме започнали да публикуваме секретните документи. За да продължим бизнеса си, имаме нужда да намерим начин да си върнем тези пари обратно.”, коментира Асандж, но не обяснява защо сайтът търпи тези загуби.

Според някои анализатори, че причината е оттеглянето на редица спонсори. Други твърдят, че източниците на секретните документи искат много пари.

Независимо от причините, истината е една – в най-скоро време „Уикилийкс” може да спре да функционира, заради невъзможността да се издържа, коментира "Франс прес".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това