Германия разплака Англия, побеждавайки я с 4:1

Отборът на Германия разгроми Англия, побеждавайки я с 4:1 в 1/8-финален мач от Мондиал 2010 и продължава уверено на ¼-финал. Двубоят се игра на стадион “Фрий Стейт" в Блумфонтейн, РЮА.

Липса на защита провали Англия. И четирите гола на германците дойдоха след грешки.

Мачът започна вълнуващо, като и двата отбора се захапаха от първия съдийски сигнал. В първите минути се бореха ожесточено в средата на терена.

Така се стигна до 20-та минута, когато английската защита изпусна Мирослав Клозе, който се озова сам срещу Дейвид Джеймс и с премерен шут вкара за 1:0 за Германия.

След гола темпото се вдигна още повече и двата отбора започнаха да сътворяват атака след атака за радост на многобройната публика.

В 31-та минута Германия стигна до втори гол, чието дело бе на Лукас Подолски. По подобен начин на първия след груба грешка в защитата на “трите лъва” немският нападател отбеляза за 2:0.

Шест минути след гола на Германия, англичаните се върнаха в мача след като Матю Ъпсън засече с глава центрирана топка от Джерард и я оплете в мрежата.

Само след минута дойде кулминацията в мача, когато в 38-та минута след великолепен шут от около 30-тина метра, Франк Лампарт вкара красив гол, който реферът реши да отмени с предтекст, че топката не е преминала голлинията. На множеството повторения показани по телевизията се видя, че голът е съвсем редовен.

При резултат 2:1 завърши първата част.

Второто полувреме започна с натиск на Англия, а Германия разчиташе изцяло на контраатаки на висока скорост. При тези нападения на немците се видя колко слаба е защитата на “трите лъва”.

В 52-та минута Лампарт разстресе напречната греда с далечен изстрел. Само пет минути по-късно англичаните можеха да стигнат до гол след като Руни изведе Дефоу, но нападателят не успя да достигне топката.

След поредната нескопосана грешка на английската защита, в 67-та минута немците стигнаха до трето попадение. Томас Мюлер закова 3:1.

Само три минути по-късно Германия закопа Англия, вкарвайки четвърти гол. Той дойде след перфектно изпълнена контраатака по лявото крило, завършило с центриране и отново Мюлер засече за 4:1.

След гола Англия заигра вабанг, тъй като футболистите на Фабио Капело нямаше какво да губят. Но явно късметът отново не бе на страната на “трите лъва”, които направиха няколко сериозни пропуска.

Немската машина устиска набезите на англичаните и записаха красива победа с 4:1.

По-късно тази вечер играят Аржентина и Мексико, които ще излъчат кой ще се изправи срещу Германия на ¼-финала.