Германия с бронз на Световното, уругвайците са четвърти

Футболистите на Германия и Уругвай изнесоха изключително красив и драматичен спектакъл в мач за трето и четвърто място на Световното по футбол, завършил с победа на немските футболисти с 3:2. Те си тръгват от РЮА с бронзовите медали.

Освен с петте гола мачът ще се запомни и с многото положения и двете греди - едната в последната секунда на мача. От пряк свободен удар Диего Форлан улучи лявата сглобката на германската врата и така отборът му пропусна продълженията.

Срещата започна изключително интересно, като в 7-ата минута, след корнер Арне Фридрих уцели напречната греда, а попадение на Какау бе отменено от главния рефер.

Германците откриха с гол на Томас Мюлер в 19-ата минута - негово пето попадение на Световното. Но южноамериканците изравниха 9 минути по-късно след удар на Едисон Кавани.

В 52-ата минута Уругвай поведе в резултата с гол на Диего Форлан - също с пет попадения на първенството.

Нов гол падна в 57-ата минута на двубоя, когато Янсен изравни за 2:2, а Кедира отбеляза за 3:2 в полза на Германия в 83-ата минута.

Финалът на двубоя бе изключително драматичен, след като Диего Форлан уцели гредата след пряк свободен удар в последната 93-а минута на мача.

Така отново се сбъдна прогнозата на германския октопод Пол, който предвиди победа на Германия.

В неделя е последния мач на Световното - финалът между Испания и Холандия.