Григор Димитров на ¼ финал в Куинс

Най-добрият български тенисист, Григор Димитров се класира на четвъртфинал на тревния турнир в Куинс, Лондон. Преди броени минути нашето момче победи с 7:6 (3), 6:4 Никола Маю (Франция), като по този начин достигна за първи път до тази фаза на турнира.

Мачът започна без изненади до седмия гейм, в който французинът проби сервиса на Димитров за 4:3. След този момент обаче нещата на корта коренно се промениха. Григор лесно коригира грешките в играта си, върна пробива и записа първия сет на своята сметка след тайбрек спечелен със 7:3 точки.

Вторият сет започна по сходен начин, докато не дойде и петия гейм, в който Димитров успя да пробие сервиса на Маю за 3:2, след което не беше трудно да задържи преднината си до края на мача.

В следващия кръг най-добрият български тенисист ще срещне Кевин Андерсен (ЮАР), който надви Фелисиано Лопес по-рано днес. До момента Димитров и Андерсън имат три мача, като южноафриканецът има 2 успеха. Победата за българина е от турнира в Ийстбърн (трева) през миналата година.

Благодарение на днешната победа Григор Димитров си осигури 45 точки за ранглистата, като успех и в следващият кръг ще му осигури цели 90.