Интересно 1:1 в двубоя Испания-Италия

Динамичен, интересен спектакъл предложиха националните отбори на Испания и Италия на футболните фенове в Гданск днес. Агресивното първо полувреме показа известно надмощие на синьо-белите на терена, но завърши 0:0 на 47-мата минута от двубоя. Няколко голови положения, напрегнати корнери и великолепната работа на вратаря Джанлуиджи Буфон дефинираха първата половина на мача.

Европейският и световен шампион Испания набра скорост след почивката и сериозно притисна момчетата на Чезаре Прандели. Ексцентричният Марио Балотели пропусна непростимо идеална възможност пред вратата на испанския капитан Икер Касияс и веднага бе изваден от игра от селекционера Прандели. На негово място влезе Антонио ди Натале и почти веднага прониза вратата на противника с великолепен шут точно в 60-тата минута от двубоя.

Три минути по-късно Буфон отрази опасна атака от испанския тим, но веднага след това Сеск Фабрегас преодоля непобедимия вратар с гол в 64-тата минута, изравнявайки резултата. Скуадрата покачи веднага температурата на мача в опит да си възвърне надмощието, но въпреки няколкото чисти голови положения и пред двете врати двубоят между двата титана на Европа завърши наравно.