Исландия изненада Португалия

Отборът на Португалия, съставен от мегазвезди, играещи в едни от най-големите световни отбори, не успя да победи скромния състав на Исландия на Евро’2016, мачът завърши 1:1.

Роналдо и компания започнаха във вихрено темпо, пред исландската врата се редуваха атака след  атака. Нани в 20-тата минути и Кристияно Роналдо в 22-та и 25-тата минута пропуснаха 100 процентови голови положения. Така се стигна до 31-та минута, в която Нани откри резултата, което е 18-ти негов гол в националния отбор. Поледваха нови пропуски и вместо да водят с няколко гола португалците се оттеглиха на полувремето с минимална преднина.

За предимството им през първите 45 минути говори и статистиката – владяли са топката в 63% от времето и са отправили 12 срещу 2 удара във вратата.

Известната максима във футбола  „Като не вкарваш, ти вкарват” отново сработи и в третия си удар към вратата на Португалия Исландия изравни с ефектен удар от движение на Биркир Бярнасон в 50-та минута. До края на мача португалците натискаха, исландците геройски се отбраняваха.

Преди няколко месеца България победи Португалия с 1:0 в приятелски мач.