Испания ликува със Световната купа по футбол

Испания е новият световен шампион по футбол, след като успя да победи Холандия с 1:0 в изключително драматичен мач.

Победният гол бе отбеляза в 116-ата минута от Андреас Иниеста, който е новият национален герой на своята родина.

Холандците бяха достоен съперник в този финал. Редовното време завърши при резултат 0:0. А лалетата играха от 110-ата минута с човек по-малко.

Първата сериозна опасност  в мача дойде още в 5-ата минута, когато след центриране на Шави, отдясно на хорандската врата, Серхио Рамос отправи опасен удар с глава, но Щекеленбург изби.

Две минути по-късно и лалетата имаха шанс - Кайт се възползва от грешка на Бускетс в центъра на терена, но стреля слабо.

Към средата на полувремето играта се изнерви и загуби от блясъка си. До 23-ата  минута бяха показани четири жълти картона за футболисти от двата отбора.

През втората част мачът се оживи. Атаките следваха една след друга и към двете врати.

Най-чистата ситуация за холандците бе в 62-ата минута, когато след извеждащо подаване на Уесли Снайдер, Ариен Робен излезе сам срещу вратаря на Испания Икер Касияс, който спаси с крак отпавената към десния ъгъл топка.

В 110-ата минута Джони Хейтинга от състава на Холандия бе изгонен след като получи втори жълт картон.

Малко по-късно падна и победният гол.

Испания няма да спи тази нощ. Съвсем заслужено ще празнува - националният отбор за пръв път в своята история стана световен шампион.