Испания отива на финал с Холандия в неделя

Испания е вторият финалист на Световното първенство в РЮА и в неделя ще излезе срещу отбора на Холандия в решителен мач за купата.

На полуфинала Испания победи Германия с 1:0 след сърцата игра. Актуалният европейски шампион за пръв път е на финал на световно първенство по футбол. И има шанс да вземе и това най-голямото отличие.

Отборът на Германия бе бледо копие от игрите си срещу Англия и Аржентина. Прословутата германска машина не само не можа да включи на скорост, но и за дълги периоди в мача бе на съвсем ниски обороти.

Първото полувреме не бе особено приятно за гледане. Испанците атакуваха устремно към вратата на противника, но без реални голови положения.

Германските контри също не носеха напрежение.

През второто полувреме испанските футболисти притиснаха противниците си. Няколко техни удара минаха встрани от германската врата.

Така се стигна до  73-ата мин., когато Карлес Пуйол изведе испанците напред в резултата. Шави центрира от ъглов удар, Пуйол се извиси над противниковата защита и с глава от 6 - 7 метра вкара във вратата на Нойер – 1:0.

Ответният натиск на германците бе съвсем немощен.

Така може би неочаквано за някого, но много категорично Испания елиминира Германия по пътя към финала на Световното.