Левандовски вкара 5 гола за 9 минути, подобри рекорд на Мартин Петров

Нападателят на „Байерн Мюнхен” Робърт Левандовски направи сензация във вчерашния мач срещу „Волсбург”.

Полякът влезе като резерва през втората част, когато "вълците" водеха с 1:0 и успя да вкара 5 попадения в рамките на 9 минути.

"Пет гола... Това просто е невероятно. Исках само да стрелям и не мислех какво ще последва. Много, много съм доволен. Това беше прекрасна вечер за мен", каза Левандовски след головото шоу.

Постижението на Левандовски го направи първият играч в германския елит, отбелязвал пет пъти в един мач от 1991 г. насам, а само едно попадение не му достигна да изравни рекорда на Дитер Мюлер от 1977 г., когато вкара шест гола за „Кьолн” при погрома със 7:2 над „Вердер”.

На нападателя на „Байерн” му отне 6 минути за да вкара четири гола в един мач. С това той счупи предишния рекорд, държан от Мартин Петров. Българинът го направи като играч на „Волфсбург” срещу „Майнц 05” за 17 минути.