Левски победи ЦСКА с 1:0

Левски победи ЦСКА с 1:0 в дербито от 26-ия кръг на „А” група пред близо 20 000 фенове по трибуните на Националния стадион „Васил Левски”.

Първото полувреме завърши без нито един гол. В 49-тата минута обаче Левски поведе с прецизен удар по земя на Кристовао Рамос и спря серията от 9 поредни победи на червените. ЦСКА остава лидер във Вечното дерби с 63 точки. На второ място е Лудогорец с 58. Левски е на четвърто с 53.

Размириците около мач от този тип винаги са големи. Малко преди началото на първото полувреме полицията задържа 10 души. Един от тях бил прекалил с алкохола, друг – с наркотични вещества. Някои просто нямали документи за самоличност или искали да внесат пиротехнически средства на стадиона.

Това бе 175-ия мач между двата отбора. Левски е победител в 79 от тях, докато ЦСКА – 55. В останалите 41 случаи срещите са завършвали наравно, като головата разлика е 261:223 в полза на Левски.