Младежите с отлична игра и 2:0 срещу Румъния на евроквалификациите

Младежкият национален отбор на България до 21 години записа първа победа в група 5 от квалификациите за Евро 2017. За разлика от мъжкия тим, младежите се представиха отлично срещу Румъния и отбелязаха два гола като гости.

Срещата беше равностойна, но още в 16-ата минута България излезе напред в резултата с попадение на Георги Минчев. В началото на второто полувреме румънецът Табакариу получи червен картон. В самият край на срещата Никола Колев отбеляза втори гол за България и оформи крайния резултат 2:0.

България заема трета позиция с 3 точки, колкото има и вторият - Румъния. Лидер в класирането с две победи и 6 точки е Уелс. Следващата среща на младежкия национален отбор е на 8 септември като домакин срещу Люксембург.