Парагвай матира Словакия

Отборът на Парагвай победи заслужено Словакия с 2:0 в мач от група „F” на Мондиал 2010. Двубоят се игра на стадион „Фрий Стейт" в Блумфонтейн.

Още от самото начало южноамериканците натиснаха сериозно своя съперник от Европа. Само за 20-ина минути парагвайските футболисти пропуснаха седем-осем чисти положения. Най-сериозни бяха гафовете на Санта Круз и Кристиан Риверос. Последният остана очи в очи с вратаря на словенците Муха, който успя да спаси силния шут.

Така се стигна до 27-ата минута, когато логичното на терена се случи. Енрике Вера изведе „гуараните" напред в резултата, след като получи извеждащ пас от Лукас Бариос и с мощен шут приспа вратаря на Словакия.

След гола парагвайците намалиха темпото и започнаха да разиграват продължително с топката. Това изнерви словашкия отбор, който започна да прави грешка след грешка.

При резултат 1:0 завърши първата част.

Второто полувреме започна с натиск на Словакия, но без особен резултат. Защитата на „гуараните" беше перфектно построена и не пропускаше набезите на европейските футболисти.

Първата по-сериозна атака през втората част дойде в 72-ата минута и бе отново за Парагвай. Санта Круз центрира остро и двама футболисти на Парагвай се разминаха с топката.

В 86-ата минута бе сложена точка на мача, когато Парагвай вкара втори гол. Кристиан Риверос, който от границата на наказателното поле успя да промуши кълбото между четирима словашки защитника и да реализира за 2:0.

След тази победа Парагвай оглави група „F” с актив от 4 точки.

В 17 ч. започва вторият мач от тази група между световния шампион Италия и Нова Зеландия.