Пет медала за българските борци от Световното за хора с увреден слух

Българските борци завоюваха 5 медала от Световния шампионат по борба за хора с увреден слух, който се проведе в иранската столица Техеран. В продължение на 10 дни, 231 състезатели от 21 държави водеха битка за призово класиране и медали при юноши, кадети и мъже. България беше представена от 12 борци в различните категории и дисциплини.

Панайот Димитров спечели два златни медали при кадетите в свободния и класическия стил до 50 кг. Сребърен на Иван Стоилов (66 кг) при мъжете, бронз на Христо Павлов (80 кг) на класическа и бронзов медал на Русин Русинов (61 кг) на свободна е равносметката за страната ни по медали от завършилия шампионат.

В отборното класиране в класическия стил България остана на 4-то място, след Русия, Турция и Украйна, а в свободния е на 6-то . Пред нас са домакините от Иран, Турция, Русия, Казахстан и Украйна.