Уругвай - Франция 0:0 в скучен мач

Отборите на Уругвай и Франция не можаха да излъчат победител, завършвайки 0:0 в скучен мач. Двубоят се игра на стадион „Грийн Пойнт” в Кейп Таун. По-рано днес отборите на РЮА и Мексико също завършиха наравно 1:1.

Така в група "А" на Световното първенство по футбол всичко започва отначало. И четирите отбора имат по една точка след първия ден.

Двубоят между Уругвай и Франция започна равностойно като първата опасност дойде в 7-та минута и тя бе за "петлите” . Франк Рибери центрира великолепно, намирайки Седрик Гову, който засече топката, но тя премина вдясно от вратата на Уругвай. Само две минути по-късно Йохан Гюркюф изпълни блестящо пряк свободен удар, но вратарят на Уругвай Нестор Муслера спаси. За съжаление на 63-хилядната публика това бе най-интересното за първата част на мача.

Второто полувреме започна по същия начин, както и през пърото - двата отбора се надлъгваха в средата на терена, но така и не съумяха да застрашат по-опасно противниковата врата. В 81-та минута, влезлият като резерва уругваец Николас Лодейро, бе изгонен. За по-малко от 17 минути той си изпроси два жълти картона.

В самия край на мача футболистите на Франция претендираха за дузпа след като топката срещна прибраната ръка на защитник на Уругвай в наказателното поле. Японският съдия Юичи Нишимура обаче не посочи бялата точка.