Русия – Чехия 4:1 в зрелищен мач

Истински спектакъл направиха футболистите на Русия и Чехия във втория мач от група А на Европейското първенство в Полша и Украйна. Мачът се изигра на Градски стадион, Вроцлав, Полша.

Двата отбора се захапаха още от първия съдийски сигнал. Първите пет минути бяха за чехите, които имаха две не лоши атаки, но завършили без гол.

Руснаците изчакваха и разучаваха съперника си. Към десетата минута ситуацията коренно се промени. Русия започна да диктува темпото на играта и да организира мълниеносни атаки, които оставяха чешките защитници безпомощни.

Една такава атака, започнала през центъра, приключи с гол. Константин Зирянов центрира, Кержаков засече топката с глава, удряйки десния стълб на вратата, охранявана от Петър Чех. За нещастие на чехите топката отиде на крака на връхлитащия Дзагоев, който с топовен изстрел откри резултата в полза на Русия.

След подновяването на играта Русия се хвърли да търси втори гол, който не закъсня. Автор на попадението бе Роман Широков в 24 минута. Пас като по конец на капитана Андрей Аршавин намери непокрития Широков и той преодоля, прехвърляйки красиво Петер Чех.

Чехите се опитаха да се отърсят от шока, поглеждайки към вратата на съперника, но бързите защитници не им оставяха никакъв шанс. При резултат 2:0 за Русия приключи първото полувреме.

Втората част започна със скопосна атака на Русия завършила с шут към Петър Чех. В 50 минута обаче Чехите се върнаха в двубоя, намалявайки резултата на 2:1. Вацлав получи прекрасен пас зад защитата от Ярослав Плашил, преодоля Малафеев и вкара гола за Чехия.

Голът направи мачът още по-интересен. Атаките се редуваха ту пред едната, ту пред другата врата, хвърляйки в екстаз препълнения стадиона във Вроцлав.  Така се стигна до 79-та минута , когато след многоходова атака в центъра Алан Дзагоев се оказа очи в очи с Чех и с топовен изстрел го направи безпомощен. Русия - 3 Чехия – 1.

Три минути по-късно Роман Павлюченко матира Чехия, вкарвайки четвърти гол след самостоятелен рейд на нападателя.

При резултат 4:1 за Русия срещу Чехия приключи мача.