Холандия е на осминафинал след победа над Япония с 1:0

Отборът на Холандия победи Япония с минимален резултат от 1:0 в мач от група „Е” на Мондиал 2010. Така „лалетата” си осигуриха участие в следващата фаза на турнира.

Мачът се игра на стадион „Моузес Мабхида" в Дърбан, РЮА.

Първата част започна равностойно. Първи по-сериозен удар към вратата отправиха футболистите на Холандия, но до гол не се стигна. Почти цялото полувреме премина в средата на терена. Надмощие имаха „лалетата”, но до нещо по-сериозно не се стигна.

Холандците започнаха силно втората част, но Робин ван Перси направи два сериозни пропуска. Все пак натискът даде резултат в 53-та минута, когато Уесли Снайдер се измъкна от японската защита и от 20-ина метра прониза вратата на Кавашима, вкарвайки за 1:0.

След гола „самураите” опитаха да изравнят, но защитата на „лалетата” предотврати головите опасности.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Япония проигра най-чистото си положение в мача. Наказава бе изведен зад гърба на холандската защита, но шутът му мина на сантиметри над вратаря на Холандия.

При резултат 1:0 за Холандия завърши срещата.

Точно в 17 ч. започва мачът между Гана и Австралия.