Холандия се справи с коравия отбор на Словакия с 2:1

Холандия се справи с коравия отбор на  Словакия с  2:1

Отборът на Холандия се класира на ¼-финал след победа над Словакия с 2:1. Мачът се игра на стадион „Моузес Мабхида“ в Дърбан, РЮА. Словашкият отбор напуска турнира с гордо вдигната глава.

Мачът започна изненадващо с натиск на Словакия, като още в 3-та минута Вайс стреля опасно по посока на вратата на Холандия, но топката мина над напречната греда..

Постепенно по-именитият отбор започна да владее повече топката и в 10-та минута Уесли Снайдер шутира, но вратарят на Словакия Ян Муха спаси.

В 18-та минута натискът на холандците доведе  до гол. Ариен Робен получи извеждащ пас зад гърба на словашката защита и със страхотен шут извън наказателното поле вкара за 1:0.

След гола играта се пренесе в средата на терена и до края на полувремето не се стигна до кой знае какви опасности.

Втората част започна така, както завърши първата с много разигравания в средата на терена и от време на време с остри атаки към двете врати.

По-сериозни пропуски за „лалетата“ направиха Ариен Робен, Ван Перси и Уесли Снайдер, за Словакия пропуснаха Мирослав Стох и Витек.

В 83-та минута всичко в този мача бе решено в полза на Холандия. Дир Каут бе изведен от пряк свободен удар и след грешка на словашкия вратар Ян Муха нападателят нахлу в наказателното поле и с прецизен пас намери нахлуващия на скорост Уесли Снайдер, за който не остана друго освен да вкара топката в опразнената врата за 2:0.

До края на мача словашките футболисти се опитваха всячески да променят развоя на нещата и заслужено стигнаха до почетно попадение. То бе дело на Роберт Витек от дузпа в 94-та минута.

С тази победа Холандия се класира на ¼-финал и очаква противника си, който ще се излъчи тази вечер между Бразилия и Чили.