Юношите загубиха от Хърватия в първия мач от Евро 2015

Българските юноши до 17 години тръгнаха със загуба на европейското първенство, чийто домакин е страната ни.

Мачът, с който бе открит турнирът се игра на стадион "Берое" в Стара Загора и завърши с 2:0 за хърватите.

Първият гол падна в 24-ата минута, когато Мрко Бабич за четвърти път от началото на мача стигна до голово положение през българската вата.

Хърватите бяха по-добрия отбор. В състова на гостите имаше поне четирима играчи, които вероятно още това лято ще са обект на интерес от страна на европейските грандове, пише „24 часа”. За някои се говори, че вече имат подписани договори, както например за капитана Моро. Десетката на хърватите изглежда напълно завършен футболист, допусна първата си грешка при подаване чак в 39-ата минута, а до края на мача на практика сбърка само още веднъж.

След почивката българити изглеждаха по-равностони. Имаха и няколко положения, при които можеше да падне изравнителен гол. Хърватите от своя страна намалиха оборотите и дадоха да се разбере, че напълно ще са доволни и на минимална победа. В добавеното време тя стана и по-убедителна след втори гол на резервата Блечич.

В другия мач от група "А" Австрия и Испания завършиха 1:1. „Следващият мач на българите е срещу Испания на 9 май.