Япония изненада Камерун с 1:0

Отборът на Япония изненадващо победи с 1:0 Камерун във втората среща от група „Е” на Мондиал 2010. Мачът се игра на стадион „Фрий Стейт" в Блумфонтейн, РЮА.

По-голямата част от началните минути на първото полувреме бяха в полза на Камерун, но така и не се стигна до гол. Най-сериозното положение за камерунците дойде в 38-та минута, когато Ейонг Ено се озова сам срещу вратаря, но шутът му бе твърде слаб.

В последвалата атака отборът от „страната на изгряващото слънце” достигна до единственото попадение в срещата. То бе дело на звездата на ЦСКА (Москва) Кеисуке Хонда. Нападателят  остана непокрит в наказателното поле и с точен изстрел прониза врата на Камерун за 1:0.

Веднага след гола Япония имаше шанс на два пъти да удвои резултата, но защита на Камерун предотврати опасностите.

През втората част инициативата бе изцяло на Камерун, но до изравнителен гол така и не се стигна.

След минималният си успех Япония  зае второто място в група „Е”.

По-рано днес в същата група Холандия победи Дания с 2:0