„Байерн Мюнхен” на финал в Шампионска лига

„Байерн Мюнхен” е първият отбор класирал се на финалите на Шампионска лига. Късно снощи баварският отбор надигра с лекота като гост отбора на „Олимпик Лион” с 3:0 в полуфинална среща реванш. В герой на мача се превърна Ивица Олич, който вкара и трите гола.

Срещата започна със силен натиск на германците, изненадвайки отборът на „Лион”, който очакваше по-затворена игра от страна на „Байерн”. След множество пропуски пред вратата на домакините в 26-та минута Олич, със страхотен шут матира вратаря на „Лион” и откри резултата. Само късметът помогна на домакините да се оттеглят на почивката при резултат от 1:0, тъй като немските футболисти имаха реални шансове да вкарат поне още три гола.

Второто полувреме започна отново с натиск за „баварците”. В 60-минута капитанът на „Лион” - Крис бе изгонен, заради втори жълт картон. След напускането му френските играчи сякаш загубиха воля за игра и на терена имаше един отбор - този на „Байерн". В 67 минута Олич отбеляза втория си гол. Той бе изведен по перфектен начин от Алтинтоп и за нападателя остана само да вкара топката за 2:0.

В 78-та минута резултатът стана класически – 3:0. Отново Олич, този път с глава наказа вратаря на „Лион”, реализирайки победния хедтрик.

След тази победа отборът на „Байерн Мюнхен” се класира за 8-ми път на финал на Шампионска лига. „Баварците” имат четири спечелени титли.

Днес ще стане ясен и вторият финалист. Късно тази вечер отборът на „Барселона” посреща „Интер”. Първата среща завърши при резултат 3:1 в полза на италианците, което ни вещае зрелище довечера.