Google пуска таблет за 3D моделиране (видео)


Google представи прототип на най-новата си разработка – таблетът Project Tango Tablet, който е способен да създава триизмерни модели на околното пространство. Компанията оповести подробности за проекта на официалната страница Google Project Tango.

С помощта на устройството Google се надява да насърчи разработчиците към развитие на 3D-приложенията, към повече технологии за т.нар. компютърно зрение и за разпознаване на околни сигнали.

Таблетът Project Tango Tablet работи на базата на чипа Nvidia Tegra K1, cъс 192 ядрен графичен модул. Разполага с 4 гигабайта RAM-памет, 128 гигабайта вградена памет, камера, реагираща на движения, wi-fi и 4G LTE модули. Програмната платформа е Android, а основна отличителна характеристика е вграден дълбочинен сензор за 3D-моделиране на пространства.

Очаква се да се появи в продажба в края на този месец на цена около 1024 долара.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Как да говорите с авторитет?