Мъск ще отговаря на въпроси на служители на Twitter

Илон Мъск ще разговаря със служителите на Twitter тази седмица за първи път на общо събрание на компанията, след като през април отправи оферта от 44 млрд. долара за придобиване на компанията, предаде Ройтерс, позовавайки се на имейл от главния изпълнителен директор на Twitter Параг Агравал до служитлеите.
Срещата е насрочена за четвъртък и Мъск ще отговаря директно на въпроси от служителите на Twitter, добави източникът.
Новината идва, след като от социлната мрежа съобщиха миналата седмица, че се очаква гласуване на акционерите за продажбата в началото на месец август.
Говорител на Twitter потвърди, че Мъск ще присъства на общото събрание на компанията тази седмица.
Откакто Мъск отправи офертата за поглъщане, много служители на Twitter изразиха опасения, че поведението на милиардера може да дестабилизира бизнеса на социалната мрежа и да й навреди финансово.
Още през април Агравал трябваше да потушава гнева на служителите по време на общото събрание на което те поискаха отговори за това как мениджърите планират да се справят с очакваното масово напускане, предизвикано офертата на Мъск.
Миналата седмица Мъск предупреди Twitter, че може да се откаже от сделката, ако компанията не му предостави данните за спам и фалшиви акаунти, които той търси.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.