Mozilla представи в Индия смартфон за $33

Mozilla представи в Индия смартфон за $33

Американската технологична компания Mozilla, най-известна с интернет браузъра й Firefox, представи нов, евтин смартфон в Индия. Телефонът се казва Intex Cloud FX и ще се продава в страната за 1999 рупии или 33 долара, съобщава Би Би Си. Той се предлага само в индийския сайт за пазаруване Snapdeal.

Устройството работи с операционна система Firefox и като такова ще бъде първата евтина мобилна електроника с нея, представена на азиатския пазар.

Индия е сочена за най-бързо разрастващия се пазар на евтини смартфони в света. Няколко страни в региона на Азия са разглеждани от производителите на мобилни телефони като ключови двигатели за пораждането на масивен бизнес растеж. „С представянето на Intex Cloud FX целим да дадем възможност на масите да се сдобият със смартфон изживяване на цената на обикновен телефон“, посочва Mozilla в изявление.

Предложеният от нея телефон е произведен от индийската Intex Technologies и има памет от 4 гигабайта, Bluetooth и wi-fi, както и възможност за работа с две SIM карти. Той поддържа няколко езика, включително хинди и тамил.  

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Китай откри най-високия мост в света – 625 м над река Бейпан
Песков: Идната седмица Путин ще направи "доста важно изявление"
Проевропейската партия на президента Мая Санду печели изборите в Молдова
Златото достигна нов рекорд поради по-слабия долар и риска от спиране на работата на правителството на САЩ
Периодичното гладуване има 2 основни предимства за хората, страдащи от затлъстяване
Бюджетният дефицит на Нидерландия достига 3 милиарда евро през първата половина на 2025 г.