Как да скрием факта, че сме прочели дадено лично съобщение във Facebook?
Вероятно всеки един от вас е попадал в тази ситуация. Изпращат ви лично съобщение във Facebook, прочитате го, но по една или друга причина не отговаряте веднага. Може би точно в момента пътувате в градския транспорт и сте притиснати от всички страни. Вероятно бързате за среща или пък имате гости, на които трябва да обърнете внимание. Няма значение… Причините може да са всякакви.
Изведнъж обаче човекът отсреща започва да ви се сърди или да ви държи сметка защо не сте му отговорили, тъй като е видял, че съобщението му е било прочетено (seen).
Принудени сте да се обяснявате и оправдавате, а дали ще ви повярват, това вече е друг въпрос.
Естествено, Facebook не позволява да се изключва опцията Seen.
За щастие обаче има една алтернатива, която (частично) решава този проблем.
Unseen – една безплатна приставка за Chrome
Веднъж щом я инсталирате в своя браузър, всяко съобщение, което прочетете през него, няма да бъде маркирано като Seen от Facebook. По този начин ще можете да отваряте съобщенията си и да ги четете на спокойствие, без подателят да знае, че сте го направили.
Това разбира се не важи за случаите,
когато отваряте съобщението през мобилното приложение Messenger, но все пак е нещо, нали?
Когато инсталирате Unseen, в горния десен ъгъл на Chrome ще се появи неговата иконка. От нея можете да го включвате или изключвате, когато пожелаете.
Ако кликнете с десен бутон върху нея и изберете Options, можете да блокирате и индикатора, който показва на отсрещния човек, че в момента му пишете нещо (Typing…).
Друга интересна характеристика на Unseen е, че
ръчно можете да маркирате онези съобщения, които искате да се отбелязват като Seen
на подателя. За тази цел е необходимо първо да изключите Unseen и да затворите всички чат прозорци. След това натиснете бутона Refresh (презареди страницата) на своя браузър и отворете съобщението, което искате да бъде маркирано като Seen.
По този начин имате пълен контрол над комуникацията с хората около вас. Ако не през мобилния телефон, то поне през вашия компютър.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език
Любопитно |Porsche ще съкрати още 5000 работни места до 2035 г.
Компании |Главният съдия на финала на Световното по футбол Славко Винчич приключи кариерата си
Спорт |Федералният резерв е изправен пред необичайно объркващ икономически момент
Икономика |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
На днешната дата |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
ЛюбопитноADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.