Ракетата Falcon 9 на SpaceX се взриви при кацане (видео)


Последният опит на компанията на Елън Мъск, SpaceX, да приземи ракетата си Falcon 9 върху кораб насред Тихия океан се провали, пише The Verge.

Заради проблем с подпорния механизъм космическият апарат се килна след кацането и тестът завърши с експлозия.

В своя Instagram профил Елън Мъск сподели драматично видео от инцидента, направено от камера на платформата. В него личи колко прецизно трябва да бъде приземяването и колко близко компанията е била до целта.

„Falcon се приземява върху платформата, но механизмът не заключва една от четирите подпори и ракетата се килва след кацането”, казва Мъск. „Причината може да е натрупване на лед в следствие кондензация от гъстата мъгла по време на излитане.”

Въпреки че това е поредният провал на SpaceX, компанията постига видим напредък към целите си. Тя първо изстреля и приземи Falcon 9 върху твърда земя миналия месец – успех, който предполага бъдещите пътнически космически полети да бъдат по-евтини.

Видеото от Instagram профила на Мъск можете да гледате отдолу. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Удобството е новият двигател на локалната икономика
Китай обгражда Тайван от всички страни при военно учение, Северна Корея изпробва крилати ракети с голям обсег
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
100 трилиона долара за една дъвка: Как Зимбабве унищожи валутата си?
Няколко типа късмет, върху които всъщност имате известен контрол
Над 50% от оръжията, използвани от Украйна, вече се произвеждат в страната