Стив Джобс екзалтира публиката, като демонстрира wi-fi (видео от 1999 г.)


Безжичната връзка с мрежата днес е естествена част от живота ни. Но мнозина ще си спомнят времената на модемите и вечните кабели. Да влезеш в мрежата означаваше да посетиш интернет зала или да се прибереш у дома, при настолния компютър, свързан с контактите за електричество и местния интернет доставчик.

Wi-Fi днес е стандартно условие. Нещо задължително за средата на живот на повечето хора по света. Но откриването му и представянето му на хората в миналото бе зрелищно събитие, не по-малко интересно от последвалото навлизане на мобилните устройства – смартфони, таблети.

Преди около 15 години създателят на Apple Стив Джобс демонстрира възможностите на wi-fi връзката за първи път пред колеги. Видео от 1999 г. отразява този момент. Припомня го Business Insider. В кадрите се вижда как Джобс представя на сцена способностите на новия за времето компютър на компанията му iBook, като неочаквано за всички го понася из сцената, без компютърът да изгуби връзка с мрежата. Дори прехвърля обръч около лаптопа, за да покаже, че няма кабели.

Публиката е екзалтирана да види това. Джобс се усмихва. 

Ето и записа, който отразява емоционалния момент. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Европа срещу Китай“: Автомобилното изложение в Мюнхен e следващото бойно поле в борбата за пазарен дял
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
Боксовият ветеран Майк Тайсън ще се бие с 48-годишният Флойд Мейуедър през 2026 г.
Истинската роля на имейла
Защо всяка работна среща трябва да започва точно навреме
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България