Кризата в туризма сваля цените на хотелите в Турция

Политика за бисквитки

Турските хотели са свалили драстично цените на фона на кризата в туризма в страната.  Средната цена за стая в истанбулски хотел например е паднала от 140 до 91,9 евро на ден по данни на турската хотелиерска асоциация, цитирани от сдружението на туроператорите в Русия. Отливът на руски туристи след обтягането на политическите отношения между двете страни е една от причините за кризата в туризма.

Хотелите в Турция са регистрирали през март най-ниския процент на заетост през последните няколко години  - имат резервации средно за малко над половината хотелски стаи. Освен от руските туристи, има и чувствителен отлив на германци и британци.

Поевтинели са и нощувките в курортите край морето, които са се изравнили с по-евтините досега нощуви в градовете.

Турските хотели са поискали от правителството да разшири мерките за подкрепа на туропероторите, работещи с чужденци. Една от тях е субсидирането на полетите за туристи, което трябваше а приключи през май. Тази година то ще продължи до септември. Авиокомпаниите, които летят до Турция, ще получават по 6000 долара за всеки полет.

Подобни бонуси ще получат и германските туроператори с очакването, че това ще засили интереса на турискическите фирми да привличат почиващи в страната.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%