С до 60% по-ниски цени за летния туристически сезон
Туристическият бранш е свалил сериозно цените за летния сезон. Отстъпките за ранни записвания, комбинирани с бонусите от 2 до 4 безплатни нощувки според срока на резервацията, водят до намаляване на цените с до 60%, каза председателят на Съюза на хотелиерите в Златни пясъци Георги Щерев, цитиран от „Стандарт”.
По думите му бизнесът прави всичко по силите си, за да спаси сезона. „Не искаме компенсации, както се говори тези дни, а настояваме парите, предвидени за реклама на туризма през тази година, да се похарчат ефективно”, допълни Щерев.
Според негови колеги мярката, която най-много ще помогне на бизнеса, е субсидирането на самолетни седалки на големите туроператори, които водят гости от Централна Европа и от Германия. Или поне да се насочат целево средства за маркетинг на тези пазари. Бизнесът настоява и за по-бързо издаване на руските визи, като според сектора максималният срок на процедурата, за да сме конкурентоспособни, е два дни. Египет вече обяви безвизов режим, за да привлече руските туристи, а Турция дори позволи да се влиза в страната без задграничен паспорт, като визите се издават при влизане. Докато родното Министерство на туризма обяснява, че работи за облекчаване на визовия режим, но без конкретни резултати засега.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Учени провеждат климатичен експеримент в Амазония, наречен "машина на времето"
Любопитно |Венецуела прекрати енергийните си споразумения с Тринидад и Тобаго
Свят |Шефът на СТО за световната търговия след митата: Очуканa и насиненa, но все още на крака
Икономика |КТ "Подкрепа" предлага промени в данъчната и осигурителната система
Политика |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Съветът за съвместно управление договори ротацията на председателя на парламента
България |Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
Икономика |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Бил Гейтс смекчи позицията си по отношение на „климатичната катастрофа“
Свят |Енергийният министър: Сигурността на доставките на горива за страната е гарантирана
България |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.